Wczoraj, w mieście odbyła się konferencja o rynku pracy dla młodych ludzi. Ważnym aspektem była wizyta wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda, zaproszonego do Jaworzna przez posła Dariusza Starzyckiego. Minister wybrał się z wizytą do Urzędu Pracy na spotkanie z pracownikami, a następnie w towarzystwie władz miasta uczestniczył w konferencji.

Podczas debaty w bibliotece przedsiębiorcy opowiadali o współpracy z jaworznickim Powiatowym Urzędem Pracy, a sam urząd mógł pochwalić się dostrzeżonymi na szczeblu krajowym sukcesami w aktywizacji zawodowej młodych ludzi. W trakcie wydarzenia odbył się również panel dyskusyjny, w którym uczestniczyli jaworzniccy przedsiębiorcy, Młodzieżowa Rada Miasta oraz Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego.

W konferencji „Praca dla młodych – jak to robimy w Jaworznie” uczestniczył Stanisław Szwed, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a także prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcami – Moniką Bryl i Tadeuszem Kaczmarkiem, posłowie na Sejm RP – Ewa Malik, Waldemar Andzel i Dariusz Starzycki, radna Sejmiku Maria Materla, dyrektor PUP Łukasz Curyło oraz przedstawiciele jaworznickich pracodawców.

Fot. A.Tura. z profilu facebook Posła Dariusza Starzyckiego
Fot. A.Tura. z profilu facebook Posła Dariusza Starzyckiego