Cóż to było za spotkanie, rekordowe pod każdym względem. Aktywne Jaworznianki podczas startu projektu zakładały bardzo ambitny cel – zaangażować jaworznickie kobiety do wspólnych spotkań, wymiany doświadczeń i wzmocnienia więzi. Teraz te spotkania to już obowiązkowa pozycja w kalendarzach wielu Pań. Pomysłodawczyniami cyklu Aktywne Jaworznianki są Patrycja Kłósek oraz Karolina Boborowska. W inicjatywę spotkań włączyła się również Zastępca Prezydenta Monika Bryl.

Cykl spotkań skierowany jest zarówno do kobiet pracujących zawodowo, prowadzących własne biznesy, jak również osób bezrobotnych, poszukujących pracy oraz planujących otworzyć własną działalność gospodarczą. Po kolejnym spotkaniu śmiało można ogłosić, że inicjatywa odniosła sukces, a piątkowe spotkanie jest najlepszym przykładem, że kobiety potrafią się świetnie zmobilizować. Nie byłoby takiej frekwencji i zainteresowania, gdyby nie charyzma i pomysłowość inicjatorek cyklów spotkań: Patrycji Kłósek, Karoliny Boborowskiej i Moniki Bryl. Zupełnie nowe podejście do spraw ważnych dla kobiet, ciekawe wykłady biznesowe, motywacyjne, porady i fachowość prelegentów zaowocowały sukcesem frekwencyjnym i zadowoleniem uczestniczek.

Czwarte już spotkanie było okazją do świętowania Dnia Kobiet, dlatego na spotkaniu poruszano tematy typowo kobiece. Jednym z nich był dress code czyli wizerunek kobiet. Rozmawiano o tym, jak dobrać ubranie do swojej urody, jak pielęgnować kobiecą skórę na wiosnę oraz jak przekonać swój mózg do diety. Panie dyskutowały także o treningu pewności siebie i o kobiecej stronie mocy, dowiedziały się również jak rozwinąć skrzydła i pokonać trudności dnia codziennego.

Z okazji święta kobiet, Aktywne Jaworznianki przygotowały dla Pań wiele atrakcji. Kwiatowy upominek wręczyła zebranym także zastępca prezydenta Monika Bryl. Aktywne Jaworznianki nie mają zamiaru zwalniać tempa – kolejne spotkanie już w maju!