Sala koncertowa Archetti – Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna to najlepszy dowód na to, że mieszkańcy są spragnieni kultury na wysokim poziomie. Niedzielne wydarzenie było jednym z tych, które śmiało możemy zaliczyć do widowisk porywających publiczność.

W niedzielę, 4 lutego, w siedzibie Archetti odbył się Koncert Karnawałowy, podczas którego publiczność mogła wysłuchać znane światowe utwory, takie jak „Walc z Serenady”, „Taniec z Szablami”, „Tratsch Polka”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Feurfest Polka”, „Grzmoty i błyskawice”, „Polka Pizzicato”, „Oblivion”, „Libertango”, „Por Una Cabeza”, „Hit the Road, Jack!” czy „Orawa”. Nasza Orkiestra Kameralna Archetti pod batutą Macieja Tomasiewicza brawurowo wykonała znane i lubiane utwory muzyki klasycznej. Sam dyrygent świetnie sprawdził się w roli konferansjera i zadbał, by publiczność nie tylko otrzymała dawkę kultury, lecz także humoru.

My jesteśmy zachwyceni i już nie możemy doczekać się kolejnego takiego wydarzenia! A owacje na stojąco sugerują nam, że nie tylko my!