Utworzenie żłobka miejskiego to jeden z puntów programu Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto. Placówka zostanie uruchomiona we wrześniu, a osoby chcące umieścić swoje dziecko w placówce prywatnej, będą mogły liczyć na dofinansowanie.

Jesienią ubiegłego roku – podczas imprezy „Popołudnie z Rodziną” – został ogłoszony program wsparcia jaworznickich rodzin, który zakłada m.in. pomoc w opiece nad maluchami poprzez utworzenie miejskiego żłobka i dofinansowanie do pobytu dzieci w prywatnych placówkach w tej kadencji samorządu.

W tworzenie i realizację programu angażuje się Zastępca Prezydenta Miasta, Monika Bryl. Sama jest matką, dlatego najlepiej rozumie potrzeby młodych rodziców. Jednak utworzenie żłobka to nie tylko punkt programu. To przede wszystkim dialog z mieszkańcami na temat ich oczekiwań i sugestii. Dlatego też, z inicjatywy Pani Moniki Bryl zostanie powołany roboczy zespół, do którego będzie mógł przystąpić każdy zainteresowany utworzeniem nie tylko miejskiego żłobka ale w ogóle tematyką opieki nad dziećmi. W szeregach ugrupowania mile widziani są rodzice maluchów i osoby wspierające powstanie placówki bez względu na przekonania. Jak zapewnia Monika Bryl, celem utworzenia takiego komitetu jest możliwość wsłuchania się w głos wszystkich zainteresowanych, rozwianie wszelkich wątpliwości i wypracowanie najlepszych rozwiązań.

– Mam nadzieję, że na neutralnym gruncie i w spokoju w niedługim czasie spotkamy się wspólnie z młodymi matkami bez względu na zapatrywania polityczne i spokojnie porozmawiamy o swoich spostrzeżeniach i możliwościach – mówi Monika Bryl. Zastępca Prezydenta Miasta zwraca uwagę, że już obecnie na terenie Jaworzna spotykają się młode Matki – czy to w swoich klubach czy też w regularnych spotkaniach w jaworznickiej „Galicji”. – Odpowiadamy na rzeczywiste zapotrzebownie i przede wszystkim : działamy! – dodaje.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł
Następny artykułMAYDAY2 w Jaworznie!