Zima, choć na ten moment bezśnieżna, nie należy do najłatwiejszych pór roku dla osób bezdomnych i ubogich. Właśnie z myślą o nich organizujemy akcje, które nie wymagają wielkiego poświęcenia, a mogą przynieść wiele dobra.

Dziś w Parku Podłęże zostały powieszone pierwsze szaliki, dostarczone w ramach akcji „Szalik dla Drzewa”. Do szali zostały dołączone liściki, adresowane do nowych właścicieli. Teraz osoby ubogie mogą zdjąć z drzewa odzienie i otulić się nim w chłodniejszy dzień. Akcję zainicjowała Szkoła Podstawowa nr 7, a swojego wsparcia udzieliły osoby spotykające się w Muzeum Miasta Jaworzna na zajęciach z rękodzieła.

Nie tylko szaliki mogą pomóc ubogim przetrwać chłodne dni – nasz portal zachęca do włączenia się w dwie kolejne akcje, jakimi są „Wieszak ciepła” i „Zawieś zupę”. Wybierając się na miasto, zabierzcie ze sobą ciepłe ubranie, które już nie jest Wam potrzebne i zawieście je na jednym z wieszaków w Centrum miasta. Osoby w trudnej sytuacji materialnej będą mogły zabrać pozostawione tam ubrania. Stojaki z wieszakami możecie znaleźć przy Teatrze Sztuk, księgarnio-kawiarni Niebo w Mieście a także przy Galenie.

„Zawieś zupę” to akcja którą organizujemy dzięki uprzejmości lokalu Bistro przy Rynku. Pyszny, ciepły, domowy poczęstunek może okazać się najlepszym prezentem jaki możemy zrobić osobom bezdomnym i ubogim. Jak to działa? W lokalu opłacamy posiłek (np. zupę za 5 zł) informując, że jest to danie zawieszone. Takie danie będzie mogła zjeść osoba w trudnej sytuacji materialnej.

Wydarzenia poświęcone akcjom znajdziecie na Facebooku. Zachęcamy do włączenia się w pomoc i informowanie znajomych. Razem możemy więcej!