Trzydzieści najbardziej potrzebujących, jaworznickich rodzin, może po raz kolejny otrzymać przedświąteczną pomoc w ramach lokalnej akcji „Jaworznianie jaworznianom”

Stowarzyszenie Jaworznicka Inicjatywa Narodowa przed zeszłorocznym Bożym Narodzeniem rozpoczęła dość spontanicznie zbiórkę żywności i przyborów szkolnych dla najuboższych. Obecnie akcja ma już formę bardzo dobrze zorganizowaną i kolejne rodziny z naszego miasta mogą liczyć na pomoc. – Chcemy dotrzeć z darami do trzydziestu jaworznickich rodzin. Zadanie nie jest łatwe, ale liczymy, że dzięki wsparciu mieszkańców, w okresie świątecznym, kiedy nikt nie powinien być sam, uda nam się dotrzeć z tą, jakże ważną pomocą – mówi Artur Szlósarczyk, wiceprezes Stowarzyszenia JIN. Tegoroczna zbiórka rozpoczęła się w miniony weekend. Wolontariusze, ubrani w charakterystyczne, zielone podkoszulki z wyraźnym logiem akcji, kwestowali przy kasach marketów. Kilkoro z nich rozdawało też ulotki, które wyjaśniały istotę akcji. Druga część zbiórki rusza 8 grudnia (od godz. 15.00 do 20.00) i będzie kontynuowana następnego dnia (10.00-20.00) w jaworznickiej galerii handlowej.

Organizacja jest tylko pośrednikiem pomiędzy darczyńcami, a obdarowywanymi, a za swoją działalność nie pobiera najmniejszej prowizji. Udoskonalany jest też sposób wyboru potrzebujących rodzin, żeby wyeliminować przypadki nieuczciwych zgłoszeń. Inicjatywa nie stoi w kontrze do jakiejkolwiek zbiórki czy akcji charytatywnej. Pomysłodawcom od początku przyświeca hasło „Jaworznianie mają serce” i to właśnie lokalną pomoc, ofiarowaną przez jednych mieszkańców, innym, uznali za najbardziej oczywistą i zarazem skuteczną. To podejście przynosi bardzo wymierne efekty. – Do tej pory, wspólnie z jaworznianami, zebraliśmy 2 tony jedzenia oraz ponad 300 kg .środków chemii domowej i wiele innych darów rzeczowych. Pomoc otrzymało 49 rodzin. W zbiórkę zaangażowanych było 66 wolontariuszy – wylicza Szlósarczyk.

 

Akcja charytatywna „Jaworznianie jaworznianom” prowadzona przez Stowarzyszenie Jaworznicka Inicjatywa Narodowa ma charakter cykliczny i prowadzona jest przed najważniejszymi świętami oraz przed rozpoczęciem roku szkolnego. Jeśli chciałbyś w bardzo konkretny sposób przyczynić się do pomocy najuboższym mieszkańcom naszego miasta, wstąp w szeregi wolontariuszy akcji „Jaworznianie jaworznianom”. Wszystkie zgłoszenia należy przesyłać na adres: jaworznianiejaworznianom@gmail.com albo zgłaszać pod numerem telefonu 728 728 801.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł
Następny artykułMuzyka ma różne oblicza