Nowa edycja programu WF na 100%. Zadbaj o kondycję swojego dziecka.

0
991
grafika: internet

W ubiegłym tygodniu zainaugurowano V już edycję programu profilaktycznego „WF na 100%”. Głównym celem programu jest zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w lekcjach wychowania fizycznego. Do udziału w tej edycji zgłosiło się 14 jaworznickich szkół podstawowych.

W spotkaniu wziął udział Prezydent Miasta Paweł Silbert, który przypomniał uczniom jak ważny jest zdrowy tryb życia i dobra kondycja oraz jak to wpływa na nasze zdrowie. Koordynatorem programu jest Radny Mariusz Kowalski – metodyk Wychowania Fizycznego. Podczas spotkania inaugurującego nową edycję przybliżone zostały cele programu oraz zasady określone w regulaminie. Program faktycznie wystartuje od 4 grudnia br. i potrwa do 30 kwietnia 2018 r.

Program profilaktyczny „WF na 100%” doczekał się już piątej edycji! Warto przypomnieć, iż jest to akcja skierowana do uczniów, nauczycieli wychowania fizycznego oraz dyrektorów szkół podstawowych z terenu miasta Jaworzna. Głównym celem programu jest zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w lekcjach WF-u i motywowanie nauczycieli wychowania fizycznego do przeprowadzania ciekawych, atrakcyjnych i zgodnych z oczekiwaniami uczniów zajęć.

Głównym organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Jaworzno Moje Miasto, partnerami kolejnych edycji są: Zespół Lecznictwa Otwartego Sp z o.o., Urząd Miejski w Jaworznie i Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaworznie

Szczegółowe informacje dotyczące programu dostępne są na stronie internetowej www.wfna100procent.pl