Już w połowie grudnia drzewa w jaworznickich parach zostaną otulone szalikami i czapkami. Prosimy – nie ściągajcie ich i nie wyrzucajcie. Odzienie będzie czekać na nowych właścicieli – osoby bezdomne i ubogie, by mogły się otulić i ogrzać.

Akcja „Szalik dla Drzewa” od kilku lat jest znana w wielu polskich miastach. W tym roku włączają się w nią również jaworznianie. Szkoła Podstawowa nr 7 zapowiedziała, że w czasie przerw chętni będą dziergać na drutach szaliki, którymi w połowie grudnia zostaną otulone drzewa w jaworznickich parkach. Do każdego szalika jego twórca dołączy list adresowany do nowego właściciela – osoby ubogiej lub bezdomnej. Również uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 zorganizowali zbiórkę szalików – zarówno tych zrobionych na drutach na potrzeby akcji, jak i zbędnych, zalegających w szafie. Szaliki przyjmowali do 17 listopada, by wkrótce przekazać ciepło potrzebującym.

Zachęcamy, by każdy, kto tylko ma ochotę, włączył się w akcję. Wystarczy tylko zrobić na drutach szalik, czapkę a może nawet rękawiczki. Następnie należy napisać krótki, pełen ciepła list, który dołączy się do odzienia, a następnie powiesić na drzewie.

Dołączajcie do wydarzenia na Facebooku „Akcja Szalik dla Drzewa w Jaworznie”, by wspólnie motywować się do dziergania lub śledzić postępy innych. Nie masz czasu ani zdolności, by dziergać? Też dołącz! Dzięki temu informacja o akcji trafi do jak największej liczby jaworznian.

Prosimy mieszkańców, którzy nie biorą udziału w akcji, by nie ruszali szalików z drzew ani nie wyrzucali ich do kosza. Niech ich ciepło trafi do osób bezdomnych i ubogich.