Nasi redaktorzy często powtarzają, że dopiero dzięki JaworznoPL odkrywają, że w naszym mieście można spotkać tylu ludzi z pięknymi pasjami. Cieszymy się, że tworzycie z nami to miejsce i zachęcamy Was do odwiedzanie bloga jednej z naszych czytelniczek, która tworzy przepiękne bombki 3D i makiety świąteczne.

Zajęcia scrapbookingu stają się coraz popularniejsze. Internet dostarcza wielu tutoriali, nie brakuje też inicjatyw w postaci warsztatów. Już wkrótce, bo 24 listopada w Domu Kultury w Szczakowej odbędą się warsztaty tworzenia okolicznościowych kartek prowadzone przez Panią Angelinę Więckowską. Są także wśród nas osoby, które od lat zajmują się taką formą rękodzieła i za pomocą Internetu udzielają wskazówek, jak samemu zacząć tworzyć.

Pani Dominika Żugaj w wolnej chwili zajmuje się rękodziełem, a swoje prace i osiągnięcia prezentuje na blogu http://selennea.blogspot.com/. Pierwsze cuda tworzyła już 7 lat temu. To, co powstaje dzięki pracy jej rąk, można podziwiać również na kiermaszach i wystawach, nie tylko w Jaworznie. Jaworznianka tworzy m.in. kartki, trójwymiarowe papierowe bombki i makiety. Nas najbardziej zainteresowały ozdoby świąteczne, których rozmiary często pokazują, jak wiele czasu i precyzji wymagało ich stworzenie.

Marzycie, by samodzielnie wykonać coś podobnego? Żaden problem! Na blogu Pani Dominiki znajdziecie zakładkę „Kursy i tutoriale”, gdzie znajdziecie odnośniki do wskazówek dotyczących konkretnych prac. Zajrzyj i zainspiruj się przed świętami. 🙂 Może w tym roku i Ty stworzysz woje ozdoby bożonarodzeniowe?