Wszystkich Świętych to jeden z tych dni w roku, kiedy drogi wyjątkowo się korkują, szczególnie w okolicy cmentarzy. Bardzo często wprowadzane są objazdy i zakazy ruchu, by zwiększyć bezpieczeństwo odwiedzających nekropolie. Nie brakuje również problemów ze znalezieniem miejsc postojowych.

Zachęcamy, by w tym dniu przerzucić się z samochodu na komunikację miejską – oszczędzimy nie tylko paliwo, ale także czas poświęcony na szukanie miejsca na parkingu i stanie w korkach. Przypominamy, że PKM Jaworzno z myślą o mieszkańcach oferuje bezpłatną komunikację w dniu Wszystkich Świętych, a także wprowadza dodatkowe linie, by skomunikować jak najwięcej dzielnic z cmentarzami.

Udogodnienia wprowadzone przez PKM Jaworzno:

Linia 307

W godzinach 8:00 – 17:00 skierowanie linii w dwóch kierunkach na trasę z obsługą przystanku: SZCZAKOWA BUKOWSKA CMENTARZ zlokalizowanego na ul. Bukowskiej tuż przy skrzyżowaniu z ul. Sobieskiego.

Linia 312

Specjalny rozkład jazdy zakładający m. in. uruchomienie dodatkowych kursów w obu kierunkach na trasie: KRAKOWSKA / KRAKOWSKA PĘTLA – (…) – JELEŃ BANASIKA – (…) –  JELEŃ ŁĘG PĘTLA.

Linia 314

Specjalny rozkład jazdy zakładający m. in. uruchomienie dodatkowych kursów do przystanku: SZCZAKOWA DWORZEC PKP.

Uruchomienie okolicznościowej linii 380

Skrócony opis trasy w obu kierunkach: OSIEDLE STAŁE – (…) – LEOPOLD – PECHNIK – (…) – CENTRUM – (…) – SZPITAL – (…) – WILKOSZYN CMENTARZ – JEZIORKI DOŻYNKOWA.

Uruchomienie okolicznościowej linii 381

Skrócony opis trasy w obu kierunkach: ŁUBOWIEC CMENTARZ PĘTLA – ŁUBOWIEC OSIEDLE – (…) – OSIEDLE STAŁE CMENTARZ PĘTLA – (…) – OSIEDLE STAŁE – SZCZAKOWSKA – (…) – NIEDZIELISKA – (…) – DŁUGOSZYN – (…) – GÓRA PIASKU – (…) – SZCZAKOWA BUKOWSKA CMENTARZ – SZCZAKOWA DWORZEC PKP.

Uruchomienie okolicznościowej linii 382 na identycznej trasie jak w pozostałych dniach.

Wybierz autobus – za darmo, szybko i wygodnie!