Już po raz drugi w Klubie Relax w Niedzieliskach wystąpili czołowi polscy stand-uperzy. Tym razem na zaproszenie Wojtka Pięty przyjechali Adam van BendlerOlka Szczęśniak. Całkowitym zaskoczeniem dla widzów było pojawienie się Jaśka Borkowskiego, który, jak stwierdził, akurat przejeżdżał tędy, więc zajrzał…

Ten nowy cykl w Jaworznie już zdobył sobie grono zwolenników. Wygląda na to, że mieliśmy niezagospodarowaną dotąd niszę, którą Wojtkowi Pięcie udało się świetnie wypełnić. Krakowski komik wpadł na pomysł, żeby raz w miesiącu organizować w naszym mieście występy stand-upowe. Za pierwszym razem zaprosił bardzo popularnego Łukasza Lotka Lodkowskiego  (z którym wywiad mogliście wcześniej przeczytać), któremu towarzyszył Paweł Chałupka. Na scenie stanął też na chwilę Jacek Noch.

– To inicjatywa, która pojawia się właściwie w każdym większym mieście w Polsce. Związane to jest z coraz większą popularnością gatunku. Chcemy, żeby jaworznianie wiedzieli, że raz w miesiącu mogą przyjść do Klubu Relax na taki występ, rozluźnić się i pośmiać. Doznać na pewno więcej wrażeń niż na jakiejkolwiek komedii, którą znajdziemy teraz w kinach – tłumaczy Wojtek Pięta. Na scenie wystąpi zawsze przynajmniej dwóch z czołowych polskich komików. Prowadzącym i gospodarzem sceny za każdym razem będzie pomysłodawca cyklu. Ważnym elementem każdego z występów będą zaproszenia na tzw. open mic, czyli kilkuminutowe występy mniej doświadczonych lub zupełnie początkujących komików.

– Kultura stand-upowa cechuje się dość niskim progiem wejścia. Wystarczy odezwać się do bardziej doświadczonych komików, którzy występują w okolicy i spytać o możliwość pojawienia na pięć minut na scenie. Dzięki temu można zobaczyć, czy w ogóle chce się to robić, czy wyjście przed publiczność jest dla nas pozytywnym czy negatywnym doświadczeniem – wyjaśnia Wojtek. Jest to niezwykle ważny element, od którego zaczynali właściwie wszyscy liczący się obecnie w Polsce komicy. Początki wcale nie muszą być łatwe, jednak to, jak pokazuje doświadczenie wielu, w żadnym wypadku nie musi być powodem zniechęcenia. Gospodarz jaworznickiej sceny bardzo zachęca do spróbowania swoich sił przed występami doświadczonych komików.

– W Jaworznie też zawsze będziemy mogli spodziewać się takich występów, to rodzaj bonusu. Jestem otwarty na propozycje, wystarczy odezwać się do mnie, chociażby przez fanpage Stand-up Silesia – wyjaśnia komik.

Kolejny występ w Relaksie odbędzie się 19 listopada. Przyjadą Antoni Syrek-DąbrowskiPiotrek Szumowski. Jaka niespodzianka czeka widzów tym razem? Bilety już są dostępne.