Przypominamy, że już 29 października wystartuje Bieg Drwala. Uczestnicy będą mieli do pokonania 5 lub 10 km, a bieg będzie miał charakter prawie że górski, bowiem trasa będzie przebiegać przez Gródek.

Ukształtowanie terenu wokół kamieniołomu na Gródku pozwala na zorganizowanie biegu, który pozwoli konkretnie zmęczyć zawodników. Każdy z biegaczy zdecyduje, czy przebiegnie tylko jedną pętlę (5 km) czy dwie (10 km). Chwilę po biegu wyruszy także rajd nordic walking. A po sportowych zmaganiach zapraszamy na poczęstunek przy Bacówce na Pieczyskach.

– 29 pażdziernika biegiem crossowym Gródek Trail zapoczątkujemy cykl biegów przełajowych pod roboczą nazwą bieg drwala. W planach mamy różne dystanse w wielu ciekawych miejscach w Jaworznie. Naszym celem jest zachęcić jak największe grono uczestników do spróbowania sił w tak pięknej dyscyplinie jaką jest Trail – czyli bieg poza drogami asfaltowymi. Mamy bardzo pięknę tereny w mieście i właśnie promocja miasta i jego walorów przyrodniczych jest także celem tego przedsięwzięcia. Pokażemy Wam miejsca których być może wczesniej nie znaliście, a osoby z poza miasta być może zaczną czesciej przyjeżdżać na aktywny wypoczynek do Jaworzna. To jak często będziemy się spotykac – zależy tylko od Was. My możemy Was zapraszać na biegi nawet raz w miesiącu – mówi Darek, organizator biegu.

Organizatorem imprezy jest firma Max Fun Sport & Events, a nasz portal objął patronat medialny nad wydarzeniem. Wierzymy, że ta impreza pomoże nie tylko w promowaniu aktywności fizycznej, ale także pięknych przestrzeni w naszym mieście. Gródek niewątpliwie do nich należy.

Szczegóły imprezy i zapisy na stronie internetowej http://www.biegdrwala.pl/.