W ostatnią niedzielę października zapraszamy Was do Parku Gródek na Pieczyskach, gdzie odbędzie się Gródek Trail. Nasz portal objął patronat medialny nad tym wydarzeniem. Początek imprezy o godz. 10:00.

Crossowy bieg rozpocznie cykl biegów przełajowych pod roboczą nazwą bieg drwala. – Naszym celem jest zachęcić jak największe grono uczestników, do spróbowania sił w tak pięknej dyscyplinie jaką jest Trail – czyli bieg poza drogami asfaltowymi. Mamy bardzo piękne tereny w mieście dlatego właśnie promocja miasta i jego walorów przyrodniczych jest jednym z celów tego przedsięwzięcia. Pokażemy Wam miejsca których być może wczesniej nie znaliście, a osoby z poza miasta być może zaczną czesciej przyjeżdżać na aktywny wypoczynek do Jaworzna. Zapraszamy też na cykliczne treningi na trasie biegu organizowane przez Trail Runners Jaworzno – spotykamy się we wtorki i czwartki o 19 przy nowym rondzie Płetwonurków – mówią organizatorzy imprezy.

Październikowy bieg będzie miał charakter prawie górski, ze względu na ukształtowanie terenu w parku Gródek. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 5 lub 10 km, dodatkowo na miejscu odbędzie się rajd nordic walking, nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. W planach jest również – jeśli pogoda pozwoli – reaktywacja Bacówki na Pieczyskach. Po części wyczynowej zapraszamy na ognisko w Bacówce. W kulinarnych planach mamy kiełbaski i… ziemniaki pieczone w popiele, jak w GEOsferze.