Pani Joanna Kępka z Jaworzna ma pasję, która powinna zachwycić pozostałe kobiety – jej hobby to produkcja mydełek. Robi je nie tylko dla siebie, ale także dla rodziny i przyjaciół.
Przygoda z produkcją mydełek zaczęła się przypadkiem – w listopadzie ubiegłego roku chłopak pani Asi powiedział jej, że najlepszy prezent to taki, który druga osoba wykonała samodzielnie.

Produkcja własnych kosmetyków interesowała jaworzniankę już od dłuższego czasu, jednak najwyraźniej potrzebowała bodźca, by zacząć samodzielnie produkować mydło. – Jeszcze w listopadzie zakupiłam wszystko, co było mi potrzebne do domowej produkcji. Wybierałam tylko produkty zawierające jak najmniej chemii (w końcu grupą docelową, która miała być obdarowana w te święta mydełkami miała być moja rodzina). W pewien grudniowy weekend zarządziłam, że kuchnia w tę sobotę będzie tylko i wyłącznie do mojej dyspozycji (i w ogóle nie chodziło tu o gotowanie obiadu) Rodzina do samego końca nie wiedziała, co się święci.

Produkcja mydełek trwała cały dzień, a cały następny spędziłam pakując je w odpowiedni sposób. Wszyscy byli zdziwieni, ale jednocześnie zachwyceni prezentami, pomysłem i przede wszystkim tym, że uwzględniłam wymagania najmłodszych (jak najwięcej zdrowych składników, ciekawe kształty, kolory i zapachy) – opowiada o początkach pani Joanna. Osoby obdarowane mydełkami były tak zachwycone, że zapragnęły mieć ich więcej. A że ich produkcja spodobała się pani Asi, to już nie miała wyjścia – przyszedł czas na kolejne własne mydła.

Pani Joasia przyznaje, że produkcja własnego mydła to świetna zabawa do której potrzeba tylko odpowiednich składników, foremek, wyobraźni no i dobrych chęci. – Jakże satysfakcjonujące jest zrobienie samodzielnie czegoś, co nie tylko przyda się obdarowanemu, ale również będzie niezwykłą atrakcją i eleganckim dodatkiem w łazience – mówi pani Joanna Kępka.

Pani Asia zapewnia, że jeśli ktoś potrzebuje wskazówek dotyczących produkcji domowych mydełek, to chętnie służy pomocą – można ją znaleźć na Facebooku. Co sądzicie o takim hobby? A może wśród naszych czytelników są jeszcze osoby, które produkują swoje kosmetyki? Jeśli tak, zachęcamy do kontaktu z nami!

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.