Piętnaście lat po premierze singla „Orkiestra”, autorzy tego kultowego utworu przyjeżdżają do Jaworzna!

Zespół Pogodno, który po kilku latach zmian personalnych i przeróżnych perturbacji, w zeszłym roku wrócił do swojego dawnego składu zagra w pierwszej odsłonie cyklu Dobry Koncert. 14 października o godz. 18.00 w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej, będziemy mogli posłuchać zarówno utworów z najnowszej płyty, jak i największych przebojów zespołu, pochodzących z albumu „Pogodno gra Fochmanna”, znanego powszechnie pod mniej formalnym tytułem „Hajle Silesia”. Krążek ten ujrzał światło dzienne w 2003 r. i okazał się największym sukcesem wydawniczym zespołu. Utwory takie jak „Orkiestra”, „Pedofeel”, „Elvis” czy „Spierdalacz” były wśród fanów alternatywnego, grania niezwykle popularne ponad dekadę temu. Kolejnym albumom Pogodno nie udało się przebić popularności abstrakcyjnych i bardzo energetycznych utworów z „Hajle Silesia”.

Jednak zespół wraca na scenę w dawnym, najmocniejszym składzie, który na początku XXI wieku deklasował inne zespoły w kategorii scenicznej ikry i świetnego, bezkompromisowego brzmienia. Na scenie w Szczakowej zobaczymy i usłyszymy Jacka Budynia Szymkiewicza (wokal, gitara), który w zespole jest od samego początku, Michała Pfeiffa (wokal, bas), Marcina Macuka (wokal, klawisze) i Jarosława Kozłowskiego (wokal, perkusja).

Muzycy w międzyczasie nie przestali pracować na scenie i w studiu. Występowali z takimi wykonawcami, jak Hey, BiFF czy Zbigniew Wodecki & Mitch & Mitch. Nagrywali też i pisali utwory m.in. Dla Katarzyny Nosowskiej, Moniki Brodki i Natalii Nykiel, tworzyli muzykę teatralną i filmową.

Jaworznicki koncert odbędzie się kilka dni po premierze ich najnowszego krążka „Sokiści chcą miłości”.

Po sześciu latach Pogodno, którego muzycy przecież wcale nie dali o sobie zapomnieć, po raz kolejny może wstrząsnąć polską sceną muzyczną. A szczakowską sceną i publicznością wstrząśnie na pewno. Możemy być pewni, że muzycy, jak ich „górniczo-hutnicza orkiestra dęta” z 2002 roku, zrobią nam niezłe „paparara”.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 30 zł, a w dniu koncertu – 40. Przed gwiazdą wieczoru wystąpi jaworznicki Grafen. Ten koncert otworzy cykl Dobry Koncert w Szczakowej organizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Jaworznie.

W cyklu Dobry Koncert w tym roku na scenie Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej (wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 18.00) wystąpią także:

4 listopada – Universe. Będzie to wyjątkowy koncert. Po pierwsze, zespół obchodzi w tym roku 35-lecie swojej działalności, a po drugie dwa dni przed ich występem w Jaworznie minie 10 lat od śmierci pierwszego wokalisty, Mirosława Breguły. Możemy zatem spodziewać się nie lada wzruszeń w ten sobotni wieczór. Bilety w cenie: 40 zł.

25 listopada Lao Che (koncert na stojąco). Dotykający różnych stylów muzycznych zespół, którego płyty „Powstanie Warszawskie”, „Prąd stały/Prąd zmienny”, czy „Dzieciom” biły rekordy popularności, a poszczególne utwory górowały na Liście Przebojów Programu 3 PR. Bilety w cenie: 40 zł.

8 grudnia – Czesław Śpiewa solo act. Czesława Mozila raczej przedstawiać nie trzeba. Obecnie, kiedy artysta nie pełni już roli jurora w żadnym z telewizyjnych show, znowu gra świetne koncerty i promuje swoją, jakże ciekawą muzykę. Bilety w cenie: 50 zł.