Wielkimi krokami zbliża się największa miejska impreza dedykowana starszym osobom – Tydzień Seniora. To druga edycja tego wydarzenia. Pierwszy Tydzień Seniora miał miejsce rok temu, a jego inicjatorką jest Zastępca Prezydenta Miasta – Monika Bryl.

Święto jaworznickich seniorów rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 25 września. Wśród atrakcji, jakie czekają na uczestników, znajdziemy koncerty, wykłady, spotkania, ciekawe warsztaty a także zajęcia sportowe. Pierwszego dnia imprezy, Prezydent Miasta Paweł Silbert przekaże uczestnikom symboliczne klucze od miasta. Przez najbliższe 7 dni to seniorzy przejmą rządy w Jaworznie. – Powodzenie i pozytywny odbiór ubiegłorocznej edycji wyraźnie pokazało, jak tygodniowe święto seniorów trafnie odpowiada na zapotrzebowania. Druga edycja święta to dla nas wyzwanie, aby zaproponować program jeszcze bogatszy i bardziej zróżnicowany niż poprzednio. Jestem przekonana, że z zaproponowanych wydarzeń każdy senior w Jaworznie znajdzie coś dla siebie. Od 25 września do 1 października mieszkańcy będą mieli okazję wzięcia udziału m.in. w projekcjach filmowych, warsztatach, koncertach oraz wystawach. Zapraszam również w sobotę 30 września do kawiarenki seniora na pyszną kawę i ciastko. To będzie naprawdę miło spędzony czas – mówi Monika Bryl, Zastępca Prezydenta Miasta.

Program imprezy nie budzi wątpliwości – najbliższy tydzień będzie należał do seniorów. Każdy z mieszkańców na pewno znajdzie coś dla siebie, bo atrakcji jest wiele, zarówno dla spokojniejszych, jak i bardziej rozrywkowych seniorów.

Pierwszego dnia zainteresowani będą mogli wziąć udział w wykładzie prawnym w Muzeum i koncercie na hali w Centrum inaugurującym wydarzenie. Drugi dzień też będzie należał do melomanów – zapraszamy na koncert piosenek Leonarda Coehna w Bibliotece, a trzeciego dnia w Muzeum odbędzie się wykład na temat zdrowia i koncert w Młodzieżowym Domu Kultury. W czwartek zapraszamy na spektakl muzyczny w Bibliotece, a w piątek na wykład prawny w Muzeum i piknik muzyczno-rekreacyjny w GEOsferze. Szósty dzień Tygodnia Seniora będzie obfitował w atrakcje na Rynku – do południa zostanie uruchomiona Kawiarenka Seniora, a popołudniu odbędzie się koncert w wykonaniu Archetti. W ostatni dzień zostanie odprawiona Msza Święta w intencji seniorów, a wczesnym wieczorem na Rynku pokaz filmu.

Dodatkowo od 25 września do 2 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę prac seniorów z jaworznickich organizacji.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń znajduje się na plakacie.