Na październik planowane jest zakończenie prac przy budowie stacji ładowania autobusów elektrycznych, która powstaje przy ulicy Chełmońskiego. To ważne, bo elektryków w Jaworznie ciągle przybywa.

– Do Jaworzna przyjechało już 9 nowych autobusów, które wkrótce skierowane zostaną do ruchu. Do końca 2017 roku planowane jest pełne uruchomienie całości infrastruktury i wszystkich nowych autobusów – zapowiada Maciej Zaremba, rzecznik prasowy PKM Jaworzno.

Warto wspomnieć, że budynek stacji ładowania wraz ze stacją transformatorową przy Krakowskiej już oddano do użytku. Nowoczesna hala powstała w rekordowo krótkim czasie. Jej budowa ruszyła w grudniu 2016 roku, a zakończyła się w lipcu. PKM jednak nie odpuszcza. Trwa proces aplikacyjny o dotację na zakup kolejnych 20 autobusów elektrycznych. Plany zakładają eksploatację 43 pojazdów zeroemisyjnych już w 2020 roku. Autobusy z silnikiem diesla, którymi dziś podróżują jaworznianie, zostaną sprzedane. Wiele z nich ma już przejechane ponad milion kilometrów.