Wczoraj wieczorem zmroziła nas informacja o potrąceniu pieszego na ul. Jagiellońskiej koło Bierdonki. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne, a największym problemem pieszego była zawartość alkoholu we krwi – 2 promile. Całość zdarzenia możecie obejrzeć na filmie z monitoringu.

Aktualizacja. Otrzymaliśmy ciekawą opinię człowieka związanego z audytami BRD. Co prawda niczego nie przesądzamy a sprawę zapewne będzie rozstrzygał Sąd, ale ciekawi jesteśmy Waszego zdania:

1. Pieszy przechodzi przez skrzyżowanie, co jest w pełni legalne. Pieszy nie łamie przepisów. Art 13 Pkt2 Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

2. Kierowca popełnił conajmniej 2 wykroczenia Art 26 Pkt2 –  Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

3. Winnym w myśl przepisów jest kierowca samochodu