Weekend w Jaworznie i okolicy

0
1836

Przedstawiamy imprezowy rozkład jazdy na nadchodzący weekend.

Jaworzno
Już dziś zapraszamy na Wielki Rodzinny Piknik, który rozpocznie się o godz. 18:00 przy Hotelu Aqua na Pieczyskach. Zabawa potrwa aż do 23:00, a w programie znajdą się takie atrakcje, jak występ iluzjonisty z programu „Mam Talent”, malowanie twarzy, klauny oraz wspólne grillowanie.

Jutro koniecznie przybywajcie na Sosinę, gdzie odbędzie się Triathlon „Stalowy Sokół”. Start o godz. 9:00. A wieczorem, o 20.30, z płyty Rynku wystartuje kolejny już Night Biking. Nocna jazda na rowerze zakończy się na Sosinie, gdzie na uczestników będą czekać kiełbaski na gorąco.

Tym, którzy wolą jeździć w dzień, polecamy niedzielny Rekreacyjny Rajd Rowerowy „Cztery Pory Roku Lato na Bis”, który wystartuje spod Galeny o godz. 9:30. Zapisy od godz. 8:00 na miejscu. Koniec trasy na Azotani, gdzie nie zabraknie poczęstunku i atrakcyjnych nagród.

W niedzielne popołudnie, o godz. 17:00, zapraszamy do GEOsfery na koncert kwartetu smyczkowego orkiestry Archetti. A miłośnikom rockowego brzmienia polecamy koncert w klubie Relax. Wystąpią Master Man i Zespół Noc na Wycieraczce. Początek o godz. 18:00.

Dla kibiców mamy propozycję piłkarską, w sobotę 19 sierpnia na własnym boisku Szczakowianka Jaworzno podejmuje Śląsk Świętochłowice, początek meczu o 13:00. W niedzielę 20 sierpnia o godz. 17:00, Victoria Jaworzno na Stadionie przy ul. Krakowskiej zmierzy się z Zatorzanką Zator w drugim meczu sezonu.

Chrzanów
W sobotę warto wybrać się na plażę pod Orłem, gdzie odbędzie się Hawajskie Party na plaży. Start o godz. 17:00. Wśród atrakcji gra terenowa „Śladami inspektora Zaworka”, warsztaty kreatywne i konkursy plastyczne, zajęcia i pokazy taneczne oraz Teatr Ognia.

Katowice
Dziś i jutro w Fabryce Porcelany odbywać się będzie Śląski Targ Nocny. Początek o godz. 17:00. Wśród atrakcji jedzenie, koncerty, imprezy, kino i stand-up. W najbliższą niedzielę po raz kolejny na dachu Galerii Supersam odbędzie się Kino pod Gwiazdami. Tym razem będzie można obejrzeć film „Pani z przedszkola”.

Kraków
Do 27 sierpnia na krakowskim rynku trwa kiermasz rękodzieła. Wybierając się do stolicy Małopolski, koniecznie go odwiedźcie.

W sobotę w Barbakanie dzieci będą miały okazję obejrzeć prezentacje walk z czasów najazdów tatarskich w XIII w.

Trwa Festiwal „Muzyka w Starym Krakowie”. Szczegółowa rozpiska koncertów dostępna na stronie http://www.mwsk.eu/mwsk_2016_koncerty.html

Piszcie do nas na infojaworzno@gmail.com co ciekawego dzieje się jeszcze w okolicy i gdzie warto spędzić czas.