Czy wieś, którą wielu z nas pamięta z czasów dzieciństwa może znaleźć swoje miejsce w mieście liczącym prawie 100 000 mieszkańców? W przypadku Jaworzna – tak! W Byczynie, przy ul. Laskowiec, możemy trafić na gospodarstwo z prawdziwego zdarzenia, którego strzeże kamienny lew, a właściciele posiadają własne produkty, takie jak mleko, jajka i mięso.

Podczas, gdy miasto coraz bardziej się rozwija, tu toczy się spokojne, wiejskie życie. Można nawet powiedzieć, że czas się zatrzymał. Z dala od głównych dróg i centrum. Spacerując po gospodarstwie można poczuć się jak w zupełnie innym świecie lub na planie popularnego programu, w którym rolnicy szukają swojej drugiej połowy. Tyle, że w tym przypadku rolnik żonę już ma, z którą tworzą to miejsce od ok. 30 lat. A odwiedzający ich farmę już po kilku minutach zapominają, że są w Jaworznie. Bo kto by pomyślał, że w mieście, w którym przygotowujemy się do budowy hyperloopa i testowania samochodów autonomicznych, możemy spotkać tyle gospodarczych zwierząt, na dodatek żyjących ze sobą w zgodzie? Nutrie wylegujące się w otoczeniu kur i gęsi. Kaczki spacerujące wśród krów pijących wodę ze stawu. Tutaj nawet pies z kotem świetnie się rozumieją!

Laskowiec w Byczynie to nie tylko odskocznia od miejskiego życia, lecz także atrakcja dla dzieci, które mogą zobaczyć farmę bez konieczności wyjeżdżania na wieś. Jeśli będziecie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie! Mili gospodarze nie mają nic przeciwko, by obejrzeć i sfotografować zwierzaki, a w wolnej chwili sami chętnie oprowadzają po gospodarstwie.