Zeszłoroczne Kino na Rynku z muzyką na żywo cieszyło się niemałym zainteresowaniem jaworznian, nie dziwi więc że i w tym roku impreza ta będzie powtórzona.

Tym razem z udziałem czterech muzyków i aktora ze składu Niemy Movie – zespołu, który nie tylko akompaniuje filmom na żywo, ale również wprowadza do nich dubbing. Trzy seanse tegorocznego Kina na Rynku odbędą się 23, 24 i 25 sierpnia, każdy o godz. 20.30.

Tym razem na ekranie pojawią się legendarne filmy nieme z lat 20. Najpierw zobaczymy film Bustera Keatona z 1924 r. „Młody Sherlock Holmes” to krótkometrażowa komedia, w której główny bohater śni o tym, że wciela się w rolę legendarnego detektywa i rozwiązuje tajemnicę zaginionych pereł. W czwartek wyświetlony będzie „Zaginiony świat” Harry’ego O. Hoyta z 1925 r. Ta adaptacja powieści Arthura Conana Doyle’a to szczytowe osiągnięcie niemej kinematografii w gatunku science-fiction. Ostatni z seansów, to słynny „Nosferatu – symfonia grozy” z 1922 r. w reżyserii Fredricha Wilhelma Murnau. Świetna propozycja niemego kina grozy na piątkowy wieczór.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.