Zbliża się długi weekend. Poniżej zamieszczamy propozycje wydarzeń w Jaworznie i okolicy, dla osób, które na ten czas nie planują wyjazdów.

Jaworzno
W weekend pod halę MCKiS w Centrum zawitają food trucki. Zapraszamy w sobotę od godz. 15:00 (chociaż pierwsze mobilne restauracje będą ustawiać się już przed południem) a w niedzielę od 11:00.

W późny sobotni wieczór warto odwiedzić GEOsferę, by móc podziwiać spadające gwiazdy. O godz. 22:00 w GEOsferze zgasną wszystkie światła, by obecni tam mieszkańcy mogli podziwiać niezwykłe widowisko na niebie.

Jeśli planujecie zacząć biegać, w niedzielę będzie okazja. A nawet dwie! O godz 9:00 spod Biedronki naprzeciwko Urzędu Skarbowego wystartuje Trail Jaworzno. Zainteresowani zapowiadają jogging po ciekawych zakątkach Jaworzna, dlatego zachęcamy, by do nich dołączyć. A jeśli wolicie aktywność fizyczną wieczorową porą, przyjdźcie na wspólne nocne bieganie. Start z Rynku o godz. 21:00.

Również w niedzielę, o godz. 18:00, w Klubie Relax odbędą się kolejne koncerty w ramach Letniego Festiwalu Rocka. Zagrają Sis Nombre i Odwilż.

Katowice
W sobotę w Muzeum Śląskim na terenie obok zabytkowej kuźni odbędzie się projekcja filmu „Truposz”. Start o 21:30. Natomiast w niedzielę, na parkingu galerii Supersam odbędzie się kolejna odsłona Kina pod Gwiazdami. Miłośników mocnych wrażeń zapraszamy na 21:30 do wspólnego podniebnego oglądania filmu „Uprowadzona 3”.

Kraków
W sobotę, na stadionie Korona Kraków odbędzie się kolejna edycja Męskiego Grania. Start o godz. 17:00. Według naszych informacji, bilety zdążyły się już rozejść, ale może jeśli będziecie w pobliżu, to uda się coś usłyszeć?

W niedzielny wieczór, od 21:00, zapraszamy nad Zalew Nowohucki na projekcję filmu „Tylko kochankowie przeżyją” w ramach Kina Plenerowego.