Lato w mieście wcale nie musi być nudne! Osobom, które nie wyjeżdżają z miasta, polecamy jak spędzić weekend w Jaworznie i okolicy.

Jaworzno
Letni weekend warto spędzić rodzinnie lub w gronie przyjaciół. A atrakcje przygotowane na sobotę i niedzielę będą właśnie sprzyjały rodzinnym zabawom. W sobotę i niedzielę od 10:00 oraz 12:00 Multikino zaprasza na Poranki w kinie: Festiwal „Nie bój się marzyć”. W niedzielę od godz. 16:00 warto wziąć udział w kolejnej imprezie z cyklu „gRaj na Rynku”. A o 18:00 zapraszamy do Klubu Relax na Niedzieliskach, gdzie w ramach Letniego Festiwalu Rocka zagrają; Wyjście Awaryjne, Szachmat i Blackbird.

Katowice
W sobotę i niedzielę w katowickim Spodku odbędą się Targi Śląskiego Designu. Podczas imprezy będzie można poznać najciekawszych śląskich projektantów i wytwórców. Będą ubrania, dodatki, meble, publikacje i wiele innych pięknych rzeczy. By wziąć udział wystarczy napisać maila michalkubieniec.kato@gmail.com. Wydarzenie odbywać się będzie między 12:00 a 20:00. A w niedzielę na dachu galerii Supersam kolejne Kino pod Gwiazdami! Tym razem do obejrzenia „Panie Dulskie” w reżyserii Filipa Bajona.

Chrzanów

Jaworzno nocą jeździ na rowerach a Chrzanów? Samochodami. Jesteśmy pod wrażeniem 😀

Jesteś miłośnikiem prowadzenia samochodu nocą? Weź udział w sobotniej Nocnej Jeździe w Chrzanowie. Zbiórka o godz. 20:00 na nowym parkingu obok cmentarza (obwodnica północno – wschodnia) prowadząca od ulicy Balińskiej do ulicy Wodzińskiej.

Kraków
Będziesz w sobotę w stolicy Małopolski i nie masz pomysłu na to, jak spędzić poranek? Przyjdź o 10:00 do Sukiennic na wspólny trening jogi! A o 21:00 wybierz się do Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki na projekcję filmu „Ludzie bez jutra” w ramach Kina Letniego. A w niedzielę odwiedź Barkę przy ul. Podgórskiej – od 10:00 do 12:00 skup płyt winylowych.

Inwałd
Liczba kilometrów dzielących Jaworzno od Inwałdu nie powinna być żadnym problemem dla prawdziwych miłośników motoryzacji. W sobotę, od godz. 17:00 do 22:00 w Parku Rozrywki Dinolandia odbędzie się impreza MotoDinolandia. Będą samochody zabytkowe i tuningowe! Rekrutacja wystawców już za nami, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zjawić się i pooglądać. Organizatorzy zapowiadają ciekawe atrakcje dla rodzin.
A które ze wspomnianych wydarzeń, odbywających się w pobliskich miejscowościach, chcielibyście zorganizować w Jaworznie? Jesteśmy ciekawi Waszych preferencji. Jeśli przypadły Wam do gustu plenerowe projekcje filmów, to przypominamy, że dziś w Bacówce na Pieczyskach w ramach Kina pod gwiazdami możecie obejrzeć wzruszający film „Patch Adams” z Robinem Wiliamsem. Początek wspólnego oglądania o 21:00, ale przyjdźcie godzinę wcześniej – Wspólnota Betlejem zaprasza na kawę, herbatę lub lemoniadę.