Nasza redakcja otrzymała wiadomość od jednej z mieszkanek, że zmiana organizacji ruchu związana z budową stacji ładowania autobusów zagraża bezpieczeństwu dzieci bawiących się w okolicach ul. Zalipie oraz Skowronków.

Mieszkanka poinformowała nas, że w związku z pracami trwającymi w okolicach szpitala, zmieniono organizację ruchu do pobliskich domów przy ulicy Zalipie oraz Skowronków. Ruch kołowy został poprowadzony na łącznik pomiędzy ulicami, a tam bawią się dzieci.

Jak udało nam się ustalić, sprawa została zgłoszona Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miejskiego w Jaworznie, czyli komórki odpowiedzialnej za inwestycję przy ul. Chełmońskiego, wraz z prośbą o interwencję u wykonawcy. Okazało się bowiem, że wykonawca robót błędnie wprowadził zmiany organizacji ruchu.

– Zatwierdzany przez MZDiM w Jaworznie Projekt Organizacji Ruchu przewidywał poprowadzenie ruchu ul. Skowronków, natomiast z dalszego odcinka ul. Szpitalnej oraz traktu pieszego powinny korzystać wyłącznie pojazdy dojeżdżające do posesji – ul. Skowronków 3 – wyjaśnia Emilia Tura z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie.

– W przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie tymczasowej organizacji ruchu warto kontaktować się bezpośrednio z Komendą Miejską Policji w Jaworznie, której funkcjonariusze mogą i powinni kontrolować zgodność wprowadzonej organizacji ruchu z zatwierdzonym projektem i w razie stwierdzenia uchybień ukarać Kierownika robót mandatem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierownik roboty ma obowiązek zawsze mieć projekt na placu budowy – dodaje rzecznik MZDiM.

2 KOMENTARZE

Comments are closed.