Jaworzno po raz kolejny przez tydzień będzie najlepiej brzmiącym miastem w Polsce.

W niedzielę, 30 lipca rozpoczęły się trzecie Ogólnopolskie Warsztaty Muzyczne PoluZONE. Uczestnicy, którzy przyjechali do nas z całej Polski, spotykają się codziennie na zajęciach z członkami zespołu Poluzjanci. Wieczorami (około godz. 20.30) wszyscy przenoszą się na Rynek, gdzie zdobytą na warsztatach wiedzę i umiejętności mogą przećwiczyć w praktyce, na scenie.

Po godz. 22.00 jam sessions kontynuowane są w Jazz Klubie Muzeum. – Szlifujemy z młodymi ludźmi umiejętność poruszania się, komunikowania w zespole i grania grupowego. Jest świetna atmosfera, mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się znowu – mówi Kuba Badach, wokalista Poluzjantów. Na tegorocznych warsztatach pojawiło się sporo nowych uczestników, ale można też spotkać osoby, które odwiedzają nasze miasto kolejny raz.

Wiele się dowiadujemy i chłoniemy tę całą atmosferę, bo obcujemy tu z osobami naprawdę profesjonalnymi, naszymi autorytetami i idolami. Są fajne emocje i mamy dużo zapału do dalszej pracy. Jeździłam wcześniej na inne warsztaty. Trudno mi je porównywać, ale jestem bardzo zadowolona z poziomu i atmosfery, jaka tu panuje – mówi Kasia Świątczak, wokalistka z Łodzi, która pierwszy raz jest na jaworznickich warsztatach.

Myślę, że sam fakt, że jestem tu już po raz drugi, to odpowiedź na pytanie, co sądzę o tej imprezie. Uczestniczę od jakiegoś czasu intensywnie w różnych warsztatach, natomiast PoluZONE mają najwyższy poziom, są najbardziej profesjonalne. Bardzo duży nacisk kładzie się tu na pracę w zespole, co jest ich wyróżnikiem – podkreśla Ola Wiśniewska z Lidzbarka Warmińskiego, wokalistka.

Warsztaty zakończą się wielkim koncertem uczestników na Rynku w sobotę, 5 sierpnia o 20.00.

DL/Puls Jaworzna