Trwa druga edycja wakacyjnego Aerobiku w GEOsferze. Pomysłodawcą zajęć na świeżym powietrzu jest Akademia Pływania. Treningi skierowane są do wszystkich osób, szczególnie tych, które chcą zmienić swój dotychczasowy styl życia i zadbać o swoje zdrowie.

Aerobik w GEOsferze – fot. Karolina Szyszko

Jestem dopiero drugi raz. Namówiła mnie koleżanka i bardzo mi się podoba. Te ćwiczenia to dla nas samo zdrowie. Mam 61 lat, lubię ćwiczenia fizyczne. Po tych zajęciach czuję się zdrowsza i szczęśliwsza – mówi Maria Mazur.

Uczestnicy biorą udział w ćwiczeniach ogólnorozwojowych i wzmacniających. Są podskoki, wymachy, pajacyki, czasem i taniec. Wystarczy zabrać ze sobą strój sportowy, butelkę wody i dobry humor.

Chodzę od zeszłego roku i ominęłam do tej pory jedne zajęcia. Te treningi są bardzo dobre, aby zadbać o kondycję. Można też zrzucić kilka zbędnych kilogramów – twierdzi Katarzyna Karaś.

Panie przyjeżdżają na rowerach, często przychodzą pieszo lub z „kijkami”. – Tu przychodzi każdy, niezależnie od wieku czy też poziomu zaawansowania, dlatego ćwiczenia muszą być dopasowane i dobrane tak, aby wszyscy byli zadowoleni – mówi trener Agata Budka.

Zajęcia są bezpłatne, będą odbywały się w każdy wtorek do końca sierpnia w godz. 19.00-20.00.

KS/Puls Jaworzna