Gdy przejedziemy przez rondo ks. Juliana Bajera, zbliżając się do kolejnego skrzyżowania o ruchu okrężnym widzimy opisane dwa kierunki – na Centrum i Ciężkowice. Natomiast przy wjeździe na rondo od strony ul. Chełmońskiego drogowskazy kierują nas na Katowice i Kraków oraz Ciężkowice. Na obu tablicach jest jeszcze jedna, nieopisana strzałka. Jaworznianie regularnie przemieszczający się samochodami doskonale wiedzą, że jadąc we wskazanym przez nią kierunku mogą dojechać do Szczakowej, mijając GEOsferę. Czujni kierowcy zwrócili urzędnikom uwagę o braku w oznaczeniu.

Jak wyjaśniła Emilia Tura z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie, brak oznaczenia tego kierunku jest celowy. Droga wiodąca do Szczakowej prowadzi też do innych dzielnic, a tych – ze względu na ograniczoną liczbę miejsca na tablicach – nie sposób wypisać.

Kierowcom gratulujemy czujności i wyrażamy nadzieję, że oznakowanie na wspomnianym rondzie jednak jest dla zmotoryzowanych czytelne.

1 KOMENTARZ

  1. Ale, czy to oznacza że tablice będą zmienione i zamontowane nowe z odpowiednim kierunkiem czy zostanie tak jak jest? bo z wyjaśnienia nic nie wynika. Nawiasem mówiąc te tablice od początku powinny być przygotowane ze wszystkimi kierunkami, a do zakończenia budowy można było odpowiednie kierunki zakleić. To jest niedopatrzenie WIM.

Comments are closed.