Taka wiadomość na początku tygodnia na pewno ucieszy rowerzystów – rusza budowa Velostrady między Osiedlem Stałym a Centrum.

Dziś została podpisana umowa na realizację pierwszego pakietu związanego z Miejskim Centrum Integracji Transportu. Zaczynamy budować obiekty inżynierskie które bezkolizyjnie połączą osiedle stałe z centrum budowaną velostradą. Do końca roku powstaną konstrukcje nad ul.Kolejową, Al.Piłsudskiego ( w miejscu wiaduktu) oraz w ciągu Trasy Śródmiejskiej.

Inwestycję wykona konsorcjum firm: Lider AZI-BUD Sp. z o.o. i Partner BANIMEX Sp. z o.o. Wartość umowy wynosi 5 324 679,00 zł brutto. – Harmonogram robót zostanie dostarczony przez wykonawcę do 7 dni od podpisania umowy. – Do wykonania są trzy obiekty mostowe, w tym dwie kładki, (nad Al. Piłudskiego i ul. Kolejową) oraz tunel pod ul. Grunwaldzką (obowodnicą), dlatego na dzień dzisiejszy ciężko jednoznacznie stwierdzić, jak Wykonawca zaplanuje realizację – mówi Andrzej Kramarz, Kierownik Referatu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w Urzędzie Miejskim w Jaworznie.