W sierpniu ruszy budowa wodnego placu zabaw na Plantach. Wizualizacje robią wrażenie. W ścisłym centrum miasta pojawią się między innymi kolorowe fontanny, wielobarwne agregaty do wytwarzania kurtyn wodnych i wiatraczki rozpryskujące wodę. Plac zabaw zostanie wyłożony bezpieczną, antypoślizgową wykładziną, a efekt dopełniony zostanie odpowiednim podświetleniem.

Plac zabaw będzie stanowił swoiste centrum wodnej atrakcji. Na jaworznickich Plantach pojawi się sześć kręgów z płynącą w wyżłobionym korycie wodną strugą. Będzie ona opływać platformę w centrum największego kręgu, gdzie mieścił się będzie właśnie wodny plac zabaw. Brzegi betonowych kręgów będą miały budowę tarasową. Na niewielkich tarasach znajdą się pokryte drewnem miejsca do siedzenia.

Wizualizacja: RS+

Realizacją projektu zajmie się krakowska firma, która złożyła najkorzystniejszą propozycję. Inwestycja będzie kosztowała niespełna sześć milionów złotych, a z wodnego placu zabaw będzie można korzystać już w czasie następnych wakacji. Krakowska firma będzie realizowała projekt Roberta Skitka i jego pracowni projektowej RS+. To wielokrotnie nagradzany, bardzo zdolny polski architekt. – Potraktowaliśmy projekt bardzo krajobrazowo, są tam delikatne górki, to znów teren się obniża. Wodny plac zabaw jest w centralnej części, reszta to przestrzeń do rekreacji, wypoczynku. Wszystko zaplanowane jest w ładnej zieleni, otoczone kwietną łąką. W jednym z pagórków ukryty jest budynek techniczny, w którym znajdują się też toalety – mówi o swoim dziele Robert Skitek.

GD/Puls Jaworzna