We wtorek, 11 lipca, swoje święto obchodzili jaworzniccy policjanci. Z tej okazji w odprawiono uroczystą mszę świętą w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny. Nabożeństwu dla funkcjonariuszy przewodniczył ks. prałat Eugeniusz Cebulski. – Zawsze, kiedy wracam z Krakowa do domu, to cieszę się widząc policjantów. Czuję, że oni się nami opiekują i właśnie za to im dziękuję – mówił.

Podziękowań i dobrych życzeń z okazji święta policjantów było znacznie więcej. Wielu gości doceniało zwłaszcza dobrą pracę mundurowych z Jaworzna.

Nie było w ciągu ostatniego roku spektakularnych akcji jaworznickiej policji, ale myślę, że to lepiej. Natomiast bardzo chciałbym podziękować za pracę na rzecz dobrej komunikacji z mieszkańcami. Mam tu na myśli działania, które mają zapobiegać wyłudzeniom oszczędności od osób starszych popularną metodą „na wnuczka” oraz pracę na rzecz bezpieczeństwa dzieci. To akcje, które przebiegały wzorowo – podkreślał Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

O tym, że służba w policji wcale nie jest łatwa, przypomniał Mariusz Krzystyniak, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach. – W garnizonie śląskim służy 12 tys. mundurowych policjantów i 2 tys. pracowników cywilnych. Nie ma drugiego takiego garnizonu w Polsce, ale też to właśnie u nas odbywa się najwięcej imprez masowych, które są dla nas dużym wyzwaniem – powiedział.

Podczas policyjnej akademii wręczono nominacje i nagrody. Wyróżnienia odebrało 42 jaworznickich policjantów. Za służbę dziękował im Robert Trzupek, szef Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Jaworznicki komendant chwalił sobie pracę w naszym mieście. – Jestem bardzo zadowolony z tego, jak układa się nasza współpraca z innymi miejskimi jednostkami. Mnie też bardzo dobrze się tutaj pracuje – przyznał.

GD/Puls Jaworzna