W miniony weekend, w tunelu dla rowerzystów pod Obwodnicą Północną, pojawił się mural. Dzieło nie jest jeszcze skończone, ale już widać, że odwołuje się do symboli miasta. Na ścianie tunelu pojawiły się m.in. obrazy drwala i chłodni kominowej. Dzieło powstało we współpracy z Miejskim Zarządem Dróg i Mostów, który zapewnił młodym twórcom potrzebne do stworzenia dzieła farby.

–  Pomysł, by w kolejnym miejscu pojawił się mural, narodził się właściwie w głowach młodych jaworznian, którzy zaoferowali, że chętnie przyozdobią miejskie mury, jeśli takie przyzwolenie ze strony MZDiM będzie, a że akurat niedawno otwarty został przejazd dla rowerów w rejonie nowo wybudowanej obwodnicy, w którym ścian nie brakuje, postanowiliśmy, by właśnie w tamtym miejscu spróbować coś namalować – opowiada Emilia Tura, rzeczniczka MZDiM.

To nie ostatnie takie dzieło, które pojawi się w Jaworznie. Kolejnym miejscem, gdzie powstanie takie graffiti, będzie mur przy wyjeździe z ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej na ul. Świętego Wojciecha.

Grażyna Dębała/Puls Jaworzna