W kwietniu startuje rządowy program „Rodzina 500 plus”. Nasze miasto jest do tego przygotowane i wszystko wskazuje na to, że bez najmniejszego problemu poradzi sobie z obsługą tego nowego, prorodzinnego świadczenia.

happy family mother, father and two children at home
Jaworzno jest organizacyjnie przygotowane na wprowadzenie w życie  programu. Zdj. Fotolia

W  Jaworznie, za weryfikację wniosków i wypłatę pieniędzy, odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.  Dla sprawnego wykonania przedsięwzięcia zostanie uruchomionych pięć punktów obsługi interesantów. Trwają remonty, wprowadzony jest nabór pracowników.

Nowy Dział Świadczeń Wychowawczych MOPS-u odpowiedzialny za świadczenia będzie działał również w soboty. – Jaworzno jest organizacyjnie przygotowane na obsługę nowego programu – podkreśla Czesław Smalcerz, dyrektor Ośrodka. Dodaje, że jest to na ten moment priorytetowe zadanie dla miasta i nie istnieją żadne obawy, że Jaworzno nie wywiąże się z niego rzetelnie.

Wszystkie lokale zostaną otwarte na czas, a urzędnicy sprawnie i fachowo będą obsługiwać mieszkańców. Aby otrzymać środki w pierwszym okresie świadczeniowym, wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć do 1 lipca! Nie trzeba zatem się spieszyć i ruszyć do załatwiania sprawy już 1 kwietnia. Środki z wyrównaniem od kwietnia i tak zostaną wypłacone w lipcu, niezależnie od tego, w którym momencie pierwszego, trzymiesięcznego okresu zostanie złożony wniosek. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane na bieżąco.

Koniecznie zajrzyjcie na stronę 6 Pulsu Jaworzna. Znajdziecie na niej Informator „Rodzina 500 plus” przygotowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Szczegóły i dodatkowe wiadomości można uzyskać na internetowych stronach: www.jaworzno.pl, www.mops.jaworzno.pl oraz www.mrpips.gov.pl.           

Dawid Litka